Złoto dla Marcina i coroczny fitness!

6 marca w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się ocena prawidłowości odstrzału i wycena medalowa trofeów łowieckich jeleni, danieli, dzików i drapieżników. Spośród 265 przedstawionych do oceny poroży byków 5 uzyskało po jednym czerwonym punkcie a tylko 2 uznano za odstrzał naganny . Z 46 przedstawionych byków danieli 1 był pozyskany nieprawidłowo.

Bardzo dużo pracy miały komisje wyceny medalowej. Z przedstawionych do wyceny poroży byków przyznano 39 medali– w tym 3 złote, 12 srebrnych i 24 brązowe. Jedynym a jakże ważnym dla naszego Koła jest złoty medal przyznany Koledze Marcinowi Krawcowi za wieniec byka jelenia, który uzyskał 211,85 pkt CIC. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż jest to pierwszy złoty medal przyznany myśliwemu za byka pozyskanego w naszym obwodzie

W przypadku czaszek drapieżników przyznano 25 medali za pozyskane lisy i 3 za borsuki. I tu znowu miła informacja – trzech naszych Kolegów otrzymało medale za czaszki lisów. Dwa srebrne medale otrzymał Jakub Kaczmarek. Jeden srebrny medal za czaszkę lisa przyznano Tomaszowi Daszczykowi oraz brąz za lisa dla Piotra Grzelaka.

Wszystkich zainteresowanych szczegółami zapraszamy na stronę: http://www.pzl.kalisz.pl/index.php/211-relacja-z-oceny-trofeow-6-03-2016-r

Kolegom serdecznie gratulujemy!

W niecały tydzień później (sobota 19 marca) korzystając z ładnej pogody spotkaliśmy się w Cielczy aby wspólnie „zatańczyć” z grabiami i łopatami. Celem nadrzędnym spotkania był przedświąteczny wyjazd z domu i nie przeszkadzanie w domowych porządkach naszym żonom. Przy okazji wyrównaliśmy buchtowane przez dziki łąki Wilkowyi przez co zmniejszyliśmy niezadowolenie okolicznych rolników, poprawiliśmy wzajemne stosunki i uniknęliśmy wypłacenia dużych odszkodowań. Nad wszystkim czuwał Łowczy pilnowany przez małżonkę Olę i przyszłą łowczy-synową Agnieszkę. Humory dopisywały i zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Nie dopisała tylko frekwencja. Stąd apel do reszty myśliwych o większe zaangażowanie. Tylko przez takie akcje podtrzymamy dobre stosunki z okolicznymi gospodarzami! I to jest ważniejsze od aspektu finansowego. Dlatego apel – zwłaszcza do nieobecnych – bierzcie udział w pracach gospodarczych. Kolejne terminy podamy wkrótce w komunikacie. Roboty jest dużo.
Darz Bór
Rafał

VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: +4 (from 4 votes)
Złoto dla Marcina i coroczny fitness!, 10.0 out of 10 based on 2 ratings