Marek Michocki – mecenas a dla nas Przyjaciel i kompan wędrówek po lesie, biesiad myśliwskich a też czasami pełnomocnik Koła na salach sądowych. Postać nietuzinkowa. Skromny, rzeczowy, zawsze stosownie do okoliczności nienagannie i elegancko ubrany był i pozostanie w naszej pamięci, jako wzór do naśladowania.

Był – smutne słowo. Nie sposób wyrazić naszego żalu z powodu jedynej w całym Jego myśliwskim życiu zmiany Koła. 30 Sierpnia b.r. został powołany do drużyny Św. Huberta. Wyjątkowo ciężka choroba, z którą od kilku lat się zmagał pokonała jego fizyczność, choć nigdy nie złamała Jego charakteru, pogody ducha i nadziei na przyszłość.

Marku, pamiętam Ciebie jako nastolatka gdy wraz ze śp. Twoim Ojcem – ówczesnym Dyrektorem LZD Siemianice – przyjechaliście do Lasek na wizytację naszej praktyki studenckiej po pierwszym roku studiów na Wydziale Leśnym WSR w Poznaniu. Już wówczas Tata przedstawiał Cię jako znakomitego strzelca, uczestnika wielu konkursów strzeleckich. Był z Ciebie bardzo dumny. Później już po Twoich studiach spotkaliśmy się w Zarządzie naszego Koła. Ty byłeś skutecznym skarbnikiem, ja – sekretarzem. Od tego czasu nasze drogi splatały się wielokrotnie. Nie było sezonu byśmy nie spotykali się na polowaniu czy spotkaniach towarzyskich. Z dumą dowiadywaliśmy się o Twoich sukcesach strzeleckich. Pewna ręka, świetne oko i niezawodna intuicja myśliwska gwarantowała Ci często miano Króla Polowań. Byłeś dla nas wzorem na polowaniach. Byłeś ….

08 lipca 2019 r. Marek ukończył 69 lat. 16 września cieszylibyśmy się wraz z Nim z 50-tej rocznicy wstąpienia do Polskiego Związku Łowieckiego i naszego Koła. Był wieloletnim Prezesem Okręgowego Sądu Łowieckiego w Kaliszu. Szanowanym członkiem szeregu komisji i struktur PZŁ. Za zasługi został uhonorowany rozlicznymi medalami i odznaczeniami nie tylko łowieckimi.

Będzie nam Go bardzo brakowało. Cześć Jego Pamięci. Pogrzeb kol. Marka Michockiego odbędzie sie w najbliższą sobotę 03.08 o godz. 13.00 w Kaliszu na cmentarzu komunalnym przy ulicy Cżęstochowskiej.

Darz Bór

Zarząd i członkowie Akademickiego Koła Łowieckiego nr 7 Przylesie w Poznaniu

VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 9.3/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: +1 (from 1 vote)
, 9.3 out of 10 based on 4 ratings