Podsumowanie roku konkursowego trębaczy z Przylesia

Przyszedł czas podsumowania dokonań trębaczy  AKŁ ” Przylesie”. W bieżącym roku silna grupa trębaczy- w tym my- braliśmy udział w konkursie trębaczy myśliwskich w Goraju w dniu 20.05 2017 . Z racji tego że liczba osób chętnych na wyjazd przekroczyła 20 wynajęliśmy autokar 28 osobowy .Wyjazd z Kępna o 3 w nocy ,po trasie zabieramy uczestników wyjazdu. Nasi koledzy po strzelbie z Jarocina chętnie uczestniczyli w wyjeździe. Konkurs w Goraju zebrał ponad 120 trębaczy z całej Polski ,70 łuczników i ponad 30 wabiarzy jeleni. Choć nic nie udało się wygrać to wiele prezentacji towarzyszących temu wydarzeniu oraz same konkursy były wystarczającą nagrodą.  Droga powrotna upłynęła w szampańskim nastroju oraz gorących dyskusjach.

Kolejny występ zaliczyliśmy w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie  w dniu 03.06.2017. Na tym międzynarodowym festiwalu zaszczycili nas swoją obecnością Państwo Łowczowie. Oprócz gry można było podziwiać zrzuty jeleni . pokazy psów oraz bogate i ciekawe wystawy na terenie Muzeum Leśnictwa. Ten wyjazd okazał się sukcesem bo zajęliśmy  2 miejsce zespołowo w kl.B (średnio zaawansowanej) .Za wszystkie występy chcę podziękować moim dzieciom (choć dorosłym ) Ani i Kubie ,Marcinowi i Michałowi oraz wszystkim którzy nam kibicowali.

Osobą kartą jest prezentacja zespołowa z okazji Pyra Festu w Zameczku Myśliwskim w Ustroniu k. Kępna. Tam 16 .09.2017 w strugach deszczu prezentowaliśmy sygnały i muzykę myśliwską . Kuba i kol. Darek przedstawili pokaz sposobów wabienia zwierząt . Przeprowadziłem prezentację 7 ras myśliwskich biorących udział  w  polowaniach. Oprócz moich foxterierów  kol. Sylwek -gość na naszych stogach- prezentował swoją hodowlaną  jagterierkę. Towarzyszyła temu wydarzeniu wystawa trofeów łowieckich , wyrobów z poroża i samych zrzutów . Trzon zespołu sygnalistów  stanowili koledzy z Koła „Hubert” Bralin i  „Jeleń” Rychtal.

Podobnym składem wystąpiliśmy na pielgrzymce myśliwych w Kaliszu w dniu 11.11.2017 . Fotorelacja do obejrzenia na pzl.kalisz.pl

Dla wszystkich w kniei Darz Bór.

Paweł Kaczmarek

VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: +2 (from 2 votes)
Podsumowanie roku konkursowego trębaczy z Przylesia, 10.0 out of 10 based on 1 rating