Prof. dr hab. Wojciech Wesoły 1948 – 2017

PREZES

Prof. dr hab. inż. Wojciech WESOŁY

1948 – 2017

Urodził się w roku, w którym powstało nasze Koło. Jego Koło. Syn leśnika i myśliwego wychowywał się wśród drzew otaczających leśniczówkę. Od najmłodszych lat poznawał tajniki gospodarki leśnej i łowiectwa. Pokochał otaczający Go świat pełnią serca. Nic dziwnego, że z wyróżnieniem ukończył technikum leśne i zdobył tytuł mgr inżyniera na Wydziale Leśnym AR w Poznaniu. Nic dziwnego, że Jego wiedza i pasja spowodowały, że został pracownikiem naukowym tego Wydziału. Nic dziwnego, że szybko uzyskał tytuł Doktora Nauk Leśnych, doktora habilitowanego a z rąk Prezydenta RP odebrał mianowanie na Profesora Nauk Leśnych. Las był bowiem Jego życiową Pasją.

Drugą namiętnością było łowiectwo. Głęboka znajomość zwyczajów i zachowań zwierzyny wyniesiona z domu rodzinnego była niezaprzeczalną przyczyną Jego sukcesów łowieckich. Zdolności organizacyjne i pełne poświęcenie w wykonywaniu wszelkich obowiązków budziły szacunek i zjednywały Mu wielu przyjaciół. Nic więc dziwnego, że wkrótce po wstąpieniu do PZŁ i naszego Koła (1975) został członkiem Zarządu i objął funkcję Łowczego (1980), którą pełnił do 2005 roku. Wówczas po odejściu do Krainy Wiecznych Łowów śp. profesora Bogusława Fruzińskiego wybraliśmy Go Prezesem Zarządu. Z podziwem przyglądaliśmy się Jego zaangażowaniu i sumiennie realizowaliśmy Jego pomysły. Cieszyliśmy się, gdy doceniano Jego wysiłki przyznając kolejne wyróżnienia i medale łowieckie. Gratulowaliśmy, gdy został wybrany (2010) na członka Okręgowej Rady Łowieckiej w Poznaniu. Na ostatnim Walnym podjęliśmy decyzję by wystąpić o najwyższe odznaczenie łowieckie „Złom”. Nie doczekał. 07 grudnia odszedł do Drużyny Św. Huberta gdzie zapewne pełnił będzie odpowiedzialną funkcję i pewnie tam ze swadą i humorem snuł będzie opowieści o swoim pierwszym zającu, pierwszym dziku … Cześć Jego Pamięci

Jednak największą Jego miłością była Rodzina.

Żonie, Córkom i Szanownej Rodzinie składamy szczere kondolencje.

Zarząd i Członkowie Akademickiego Koła Łowieckiego nr 7 „Przylesie”

Msza Święta zostanie odprawiona w czwartek 14 grudnia o godzinie 11:00 w Murowanej Goślinie.

VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: +3 (from 3 votes)
Prof. dr hab. Wojciech Wesoły 1948 – 2017, 10.0 out of 10 based on 3 ratings