Nowy gospodarz stara gwardia zabrała się do pracy w Grylewie

Po krótkiej przerwie pod wodzą nowego gospodarza Kol. Piotra Majewskiego ruszyły prace w łowisku Grylewo. W październikowy weekend  Koledzy naszego koła spotkali się przy budowie czterech ambon oraz  drobnych pracach gospodarczych. Odpoczynku było mało mimo to wygospodarowano trochę czasu na polowanie –  na pokocie trzy dorodne kaczory. Prac gospodarczych do wykonania było bardzo wiele. Dla poprawy bezpieczeństwa wymaga naprawy  wiele urządzeń łowieckich jak również brama, płoty wokół kwatery, wykoszenie skarpy  itp. Gospodarze łowisk oczekują pomocy od wszystkich 70-ciu członków naszego koła i kilku stażystów. Praca znajdzie  się dla każdego, a czas rozliczeń czynów społecznych zbliża się. Po co ma być tylko zadowolony skarbnik, wspólne spotkania przy pracy  są na pewno także miłe.

Pod koniec biesiady po całodobowej ciężkiej pracy niektórzy Kol. z przemęczenia nawet widzieli spacerujące łosie po łowisku, z czego gospodarz bardzo się ucieszył. Z ustaleniem odległości do pływającego łabędzia na jeziorze były także trudności, rozbieżności dochodziły do 200 m. Niektórzy deklarowali się dopłynąć do niego natomiast kol Bronek dla  ostudzenia zapałów zobowiązał się do zmierzenia, jak tylko zamarznie jezioro. Wszystkim humor dopisywał ze zdrowiem było różnie, ustalano  plany na przyszłość, a zapał przy pracy widać na załączonych zdjęciach.

Darz Bór

Tomczak Marian

Grylewo 1.10.2016r.

VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: +3 (from 3 votes)
Nowy gospodarz stara gwardia zabrała się do pracy w Grylewie, 10.0 out of 10 based on 2 ratings