Oj – działo się, działo !

Minęło trochę czasu od ostatniej relacji a tu i Walne Zgromadzenie za nami i Mistrzostwa Strzeleckie i  dyżury na zasiewach i budowa ambon no i sezon na kozły się zaczął. Ale zacznijmy od końca bo może to być koniec „najlepszego na świecie modelu łowiectwa” a na pewno początek kolosalnych zmian , które być może czekają nas w najbliższych kilku latach po uchwaleniu 20 maja br. ustawy o zmianie ustawy Prawo Łowieckie wprowadzającej istotne zmiany w szacowaniu szkód łowieckich i wypłacania odszkodowań. Przeczytajcie sami :

http://www.lowiecki.pl/prawo/ustawa/ustawa_zmiana_szkody_fundusz_odszkodowawczy.pdf

Na komentarze będzie jeszcze dużo czasu bo ustawa wchodzi w życie z dniem 01 stycznia 2017 roku ale obliczanie składek i kar już się zaczęło.

Wróćmy do Walnego. Tuż przed zebraniem sprawdzaliśmy broń i tradycyjnie postrzelaliśmy troszkę na dorocznych Mistrzostwach Strzeleckich Koła. Wyniki opublikował Sekretarz w Komunikacie nr 1 zatem wymieńmy jedynie zwycięzców i bohaterów: w konkurencji „Rogacz” wygrał ubiegłoroczny zwycięzca Irek Łapiński (czyżby początek nowej tradycji). Najlepszym trapistą został Rafał Remi a bohaterem kombinacji – Senior, plasujący się w obu konkurencjach na podium, czyli Marek Michocki. Wielkim pechowcem został nasz Łowczy, który dzielnie walczył o zwycięstwo ale po trzech strzałach w jego tarczy znalazło się sześć (!) kul. Wprawdzie sąsiadem na strzelnicy był znakomity strzelec … ale jak mówi przysłowie „ Janek M. strzela a Pan Bóg kule nosi”. Czyżby chciał się podlizać. Z uznaniem należy podkreślić, że poziom był bardzo dobry. Aż 9 kolegów uzyskało 27 i więcej punktów na 30 możliwych – rogacze bójcie się!

Walne poprowadził szybko kol. Jacek Remi doprowadzając do sprawnego przegłosowania 15 uchwał w tym bardzo ważnej dotyczącej udziału w pracach gospodarczych i dyżurach :

  1. 1. Walne Zgromadzenie zobowiązuje członków Koła (za wyjątkiem Honorowych Członków Koła oraz członków Koła, którzy przekroczyli 70 rok życia) do odbycia trzech dyżurów w wymiarze dziewięciu godzin każdy i udziału w pracach gospodarczych na rzecz Koła w wymiarze dwudziestu trzech godzin.
  2. 2. Walne Zgromadzenie zatwierdza stawkę godzinową za każdą przepracowaną godzinę w wysokości 10,- zł.
  3. 3. Walne Zgromadzenie wyraża zgodę na pomniejszenie obowiązku wniesienia opłaty na rzecz zagospodarowania łowisk (Uchwała nr 12/2016) w wyniku udziału w pracach wymienionych w pkt 2 niniejszej Uchwały.

Pod koniec zebrania mimo chorego gardła głos zabrał również kol. Prezes składając serdeczne podziękowania kol. mec. Markowi Michockiemu za pełne poświęcenia i sukcesu reprezentowanie Koła na rozprawach sądowych z powództwa  Koła 28 Jeleń z Jarocina. Po kilku wokandach pozew został ostatecznie oddalony.

No a potem pilnowaliśmy (nie wszyscy !) zasiewów w Cielczy i Gizałkach, budowaliśmy ambony i rozpoczęliśmy polowanie na rogacze. Wydaje się, że najciekawsze jak do tej pory myłkusy pozyskał Piotr Ż. Nic dziwnego, będąc Gospodarzem łowiska zna każdy jego kawałek i doskonale orientuje się gdzie co stoi i gdzie co leży. Piotrowi gratulujemy ale będziemy chcieli go zaskoczyć czego wszystkim życzą:
Darz Bór
Jacek R. i Rafał R.
Złotniki, 27.05.2016 r.

VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: +5 (from 5 votes)
Oj - działo się, działo !, 10.0 out of 10 based on 4 ratings