Pierwsze łowy na lisy w Powiecie Pleszewskim

Czynny udział Kolegów naszego Koła w ,,I Łowach na Lisy Powiatu Pleszewskiego”. W dwudniowym polowaniu  w obwodzie Gizałki (27-28 lutego) upolowaliśmy dziewięć lisów i jedną kunę. Cztery lisy wykazały się lisim sprytem i dalej polują na bażanty, kuropatwy i kury
gospodarzy w obwodzie Gizałki. Największą skutecznością w polowaniu wykazał się Kol. Jakub Kaczmarek. Mimo tak dobrego wyniku nie udało nam  się zająć pierwszego miejsca.
Najwięcej lisów pozyskali koledzy KŁ nr 47 ,,Oręż” z Pleszewa – 17 szt., KŁ nr 46 ,,Hubertus” z Pleszewa – 13 szt.  oraz KŁ ,,Drop” z Gostynia – 12 szt.. Zwycięzcy zostali wyróżnieni pięknymi pucharami.
W dwudniowym polowaniu uczestniczyło 11 kół z terenu powiatu pleszewskiego, koledzy myśliwi łącznie upolowali 82 lisy. W potrzebę dalszej realizacji programy  redukcji populacji lisa w obwodach łowieckich powiatu pleszewskiego  nikt nie wątpi.
Podsumowania i wręczenia pucharów dyplomów oraz złożenia gratulacji dokonali Wojciech Szostakowski – Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Kaliszu oraz Marek Przybylski – Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Kaliszu. Nasi sygnaliści Paweł Kaczmarek, Jakub Kaczmarek i Marcin Krawiec odegrali stosowne sygnały łowieckie. Na zakończenie polowania przy wspólnym posiłku koledzy wymieniali się swoimi
spostrzeżeniami i wrażeniami z wspólnych łowów. Wspólny wysiłek wszystkich kół na pewno przyczyni się do zwiększenia ilości zwierzyny drobnej oraz ptactwa które śpiewem będzie umilać wiosenne dni.
Organizatorami tegorocznych łowów był Zarząd Okręgowy PZŁ w Kaliszu, Starostwo Powiatowe w Pleszewie oraz KŁ nr 46 ,,Hubertus”.
Darz Bór
Marian Tomczak
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: +3 (from 5 votes)
Pierwsze łowy na lisy w Powiecie Pleszewskim, 10.0 out of 10 based on 1 rating