Wycena trofeów i Polowanie Hubertowskie

Tak jak w tytule tekst ten poświęcony będzie ostatnim wydarzeniom. A działo się sporo. Zacznę więc od wyceny trofeów, która to odbyła się 25 października w Gołuchowie. Byliśmy tam całkiem niezłą ekipą – choć zawsze może być lepiej do czego serdecznie zapraszamy.
Po przywitaniu myśliwych komisje rozpoczęły wycenę poroży sarn kozłów. W sumie wyceniono 946 sztuk poroża i co jest ewenementem przyznano tylko 1 punkt czerwony. Pozostałe parostki otrzymały punkty zielone. To oczywiście ucieszyło komisję. Przyznano 9 złotych
medali, 11 srebrnych i 15 brązowych. Myśliwi z naszego Koła otrzymali 4 medale. Złoto dla Kolegi Piotra Majewskiego za parostki kozła pozyskanego w Cielczy – łączna nota punktów 131,5. Także złoto dla Kolegi Janusza Polańskiego – piękny kozioł pozyskany w Gizałkach z notą 132,05.
Srebrny medal otrzymała Koleżanka Ania Krawiec! Podczas gdy Jej mąż Marcin miał zamiar spędzić wieczór w domu patrząc w ekran telewizora Ona wzięła sprawy w swoje ręce. Wyciągnęła myśliwego z domu i jako rasowy podprowadzający zaprowadziła go na miejsce gdzie pozyskała pięknego rogacza na srebrny medal. Suma punktów tej sarny z Cielczy to 123,05. Ostatni medal brązowy dla Piotra Żurawskiego – parostki sarny pozyskanej w Cielczy otrzymały 105,5 punktów. Poza wymienionymi powyżej parostkami na uwagę zasługiwały ciekawe myłkusy – w tym dwa Kolegi Łukasza Urbańskiego i Kolegi Rafała Remi. Kozły te Koledzy pozyskali w Cielczy i w Gizałkach. Zdjęcia ciekawych kozłów w galerii.
Darz Bór
Rafał Remi
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.3_1094]
Rating: +3 (from 3 votes)
Wycena trofeów i Polowanie Hubertowskie, 10.0 out of 10 based on 4 ratings